Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED light bar with warm white beam effects and narrow beam angle
- 10 LEDs 5 W SMD 3535 warm white (WW)
LEDs controlled separately - CREE LED installed
- Dimmer electronic
- Strobe effect
- Integrated show programs
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via DMX; sound to light via microphone; master/slave function; stand-alone
- Fixtures available for Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain
- With a beam angle of 6°
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; theater; rental
- Silent operation
- Application possibility: Suspended
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x user manual
- 1 x plug (male)
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 60 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x P-Con (gray), mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 10 x 5 W SMD 3535 warm white (WW) |
| LED manufacturer | CREE |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 1; 3; 5; 10; 15 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | DMX; sound to light via microphone; master/slave function; stand-alone |
| Fixtures available for | Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain |
| Beam angle (1/2 peak) | 6° |
| Housing color | Black |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Length:99.5 cm |
| Depth | 15 cm |
| Height | 80 cm |
| Weight | 3.90 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!