Leírás
Flat spotlight with 6 x 8 W 3in1 LED with RGB color mixing
- Slim design for space-saving applications
- DMX and power terminals intelligently designed for easy wiring
- 6 LEDs 8 W high-power 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect
- 2 integrated show programs
- Direct color selection for 16 preset colors
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; DMX; sound to light via microphone; master/slave function
- Fixtures available for EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; LED PC-Control 512; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 16°
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Rubber feet
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 15 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug included |
| Power output | 1 x IEC connector (F) mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 0.5 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 6 x 8 W high-power 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0.5 - 23 Hz |
| DMX channels | 2; 3; 4; 5; 7 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | 1 x cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX; sound to light via microphone; master/slave function |
| Fixtures available for | EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; LED PC-Control 512; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 16° |
| Beam angle (1/10 peak) | 30° |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Transport aid | Rubber feet |
| Material | Plastic; ABS Acrylonitrile butadiene styrene |
| Dimensions | Width:22 cm |
| Depth | 11 cm |
| Height | 21 cm |
| Weight | 1.16 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!