Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED floor spot with 30 W COB LED in WW, incl. IR remote control
- DMX and power terminals intelligently designed for easy wiring
- 1 LED 30 W COB (chip-on-board) warm white (WW)
- Dimmer electronic
- Strobe effect
- Integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; DMX; master/slave function; IR remote control; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light´J; Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 18°
- Very high color rendering index (CRI)
- With double bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 25 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class II |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug included |
| Power output | Safety contact (F), mounting version |
| Device fuse | T 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 30 W COB (chip-on-board) warm white (WW) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 1; 2; 4 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX; master/slave function; IR remote control; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light´J; Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 18° |
| Beam angle (1/10 peak) | 65° |
| Color temperature | 3000K |
| Color rendering index (CRI) | 97 Ra |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Width:21.5 cm |
| Depth | 12.7 cm |
| Height | 22.85 cm |
| Weight | 1.10 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds); class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø11mm; 2 x Ø10mm |
| Material | Metal, 1.5 mm |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!