Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED floor spot with 5in1 PCL RGBAL color mixing, incl. IR remote control
This fixture demonstrates that lime color mixing is not limited to high-end models. It is based on a COB LED featuring red, green, blue, amber, and lime.This allows not only for vibrant, punchy colors but also for excellent yellow and orange tones, as well as convincing white light.
- 1 LED 30 W COB (chip-on-board) 5in1 PCL RGBAL (homogenous color mix)
- DMX and power terminals intelligently designed for easy wiring
- Dimmer electronic; color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable
- Wash effect; strobe effect
- 5 integrated show programs
- Direct color selection for 19 preset colors
- The device is cooled by low-noise cooling fan
- Control via stand-alone; sound to light via microphone; IR remote control; DMX; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Flicker-free
- DMX fail mode (blackout; hold; full on; static; auto)
- With a beam angle of 25°
- With double bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; decoration; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; theater
- Very quiet working noise
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
- Good color rendering index (CRI)
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 23 W |
| Protection class | Protection class II |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | IEC connector (F) mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 30 W COB (chip-on-board) 5in1 PCL RGBAL (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0.5 - 23 Hz |
| DMX channels | 3; 5; 5; 7; 10 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | 1 x low-noise cooling fan |
| Control | Stand-alone; sound to light via microphone; IR remote control; DMX; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 3900 Hz |
| DMX fail mode | Blackout; hold; full on; static; auto |
| Beam angle | 25° |
| Beam angle (1/2 peak) | 25° |
| Beam angle (1/10 peak) | 80° |
| Color rendering index (CRI) | 81 Ra |
| Lamp life | 50000 h |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| USB port | 1 x type A |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø11mm |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Width:21.5 cm |
| Depth | 12.7 cm |
| Height | 22.85 cm |
| Diameter | Ø 16.8 cm |
| Weight | 1.15 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!