Leírás
Narrow beam pinspot with 5 W 4in1 QCL RGBW LED
- Memory function saves last setting when switching off
- 1 LED 5 W SMD 3535 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect
- 2 integrated show programs
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; IR remote control; sound to light via microphone
- With a beam angle of 5°
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; party room
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 5 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class II |
| Power connection | Fixed power supply cord with Euro plug |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 5 W SMD 3535 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0.6 - 18 Hz |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; IR remote control; sound to light via microphone |
| PWM frequency | 2400 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 5° |
| Beam angle (1/10 peak) | 9° |
| Housing color | White |
| Dimensions | Width:12.1 cm |
| Depth | 14 cm |
| Height | 13.7 cm |
| Weight | 0.45 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!