Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
DMX-pinspot with warm white 15 W LED, beam angles 4°/10°/25° (frost filter)
- Additional frost filter provides a wide, soft and homogeneous light
- 1 LED 15 W high-power warm white (WW)
- Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) adjustable
- Strobe effect
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; IR remote control; RDM
- Fixtures available for Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain
- Flicker-free
- With a beam angle of 4°
- Very high color rendering index (CRI)
- With double bracket
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; Trade fair and shop fitting; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x user manual
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 2 x frost filter
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 18 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x P-Con (gray), mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 15 W high-power warm white (WW) |
| DMX channels | 1; 2 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; IR remote control; RDM |
| Fixtures available for | Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 4° |
| Frost filter 10° | |
| Frost filter 25° | |
| Beam angle (1/10 peak) | 7° |
| Color temperature | 3100K |
| Color rendering index (CRI) | 97 Ra |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Dimensions | Width:13.5 cm |
| Depth | 17.5 cm |
| Height | 20.5 cm |
| Weight | 1.45 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!