Leírás
Narrow beam pinspot with 12 W warm white (WW) LED
- For illuminating e.g. mirror balls, entrance or counter areas or as basic illumination
- 1 LED 12 W COB (chip-on-board) warm white (WW)
- Focus manual
- Spot effect
- Gobo wheel with static gobos, 4 reduction gobos
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via plug and play
- Very high color rendering index (CRI)
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; party room; restaurants, bars and hotels; video and photography
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; on stand; wall mounting
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x key
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 12 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug built-in |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 12 W COB (chip-on-board) warm white (WW) |
| Equipment | Focus manual |
| Gobos | Gobo wheel with static gobos, 4 reduction gobos |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Plug and play |
| Beam angle (1/2 peak) | 12° monochrome |
| 11° monochrome | |
| 10° monochrome | |
| 7° monochrome | |
| Beam angle (1/10 peak) | 16° |
| 14° | |
| 12° | |
| 9° | |
| Color temperature | 3000K |
| Color rendering index (CRI) | 97 Ra |
| Illuminance in Lux (lx) | 1m:3308 lx, 3m:441 lx, 6m:119 lx |
| Luminous flux | 1200 lm rated light flux at 90° |
| Housing color | Black matte |
| Material | Aluminum casting; metal; plastic |
| Dimensions | Length:19 cm |
| Width | 8.5 cm |
| Height | 13.5 cm |
| Diameter | Ø 6 cm |
| Weight | 0.44 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Energy efficiency class (A - G) | E |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1 m |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø10mm |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!