Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
DMX controlled pixel tube with RGB color mixing
- DMX and power terminals intelligently designed for easy wiring
- Front cover: black
- 96 LEDs SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
32 segments controlled separately - Color blend stepless; color change adjustable; colors preset; Dimmer electronic
- 12 integrated show programs
- Direct color selection for 17 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; sound to light via microphone
- Fixtures available for Light Captain
- With a beam angle of 120°
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; wedding/gala/events; restaurants, bars and hotels; video and photography; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; wall mounting
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x user manual
- 1 x power cord
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 30 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x P-Con (gray), mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 96 x SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0.25 - 10 Hz |
| DMX channels | 3; 5; 8; 48; 96 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; sound to light via microphone |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Beam angle (1/2 peak) | 120° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Length:99.9 cm |
| Width | 5.95 cm |
| Height | 13.2 cm |
| Weight | 2.01 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!