Leírás
Classic decorative effect with LED lamp
With the Eurolite police light DE1 you get a classic light effect. Whether in your party cellar or at the DJ desk: The DE1 police light attracts attention and creates a good atmosphere. You can put the device directly into operation. A lamp is already installed.
- Compact plastic housing with mounting brackets
- LED lamp E-14/230 V already installed
- A special reflector rotates around the lamp
- ATTENTION: The operation of warning beacons in Germany is permitted only in non-public areas.
- Use in public traffic (streets, roads, and plazas) is prohibited!
- This prohibition applies also to areas immediately adjoining public traffic, since an endangering of the traffic flow cannot be excluded!
- Please inform yourself about your local regulations before using warning beacons!
- Control via on/off switch at cable
- For application areas such as: Advertisement/Shop window; Trade fair and shop fitting; decoration; video and photography
Scope of delivery
- 1 x device
- 2 x screw
- 2 x mounting material
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 6 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class II |
| Power connection | Fixed power supply cord with Euro plug |
| Cable length | Approx. 1.6 m |
| Base | E14 |
| Speed | 95 RPM , 360 ° forward/backward |
| Color generation | Yellow (Y) |
| Control | On/off switch at cable |
| Housing color | Yellow; black |
| Dimensions | Width:20 cm |
| Height | 18 cm |
| Diameter | Ø 14.5 cm |
| Weight | 0.51 kg |
| Illuminant | |
| Voltage (lamps) | 230 V |
| Nominal wattage | 1.8 W |
| Base | E14 |
| Lamp type | LED lamp |
| Color of light | White |
| Construction | Lamp envelope |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!