Leírás
LED police beacon with 108 LEDs
- Robust PVC housing
- High quality, long-lived technology
- ATTENTION: The operation of warning beacons in Germany is permitted only in non-public areas.
- Use in public traffic (streets, roads, and plazas) is prohibited!
- This prohibition applies also to areas immediately adjoining public traffic, since an endangering of the traffic flow cannot be excluded!
- 108 LEDs 3 mm blue (B)
- Rotation speed stepless
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone
- With mounting bracket
- Various versions available
- For application areas such as: Advertisement/Shop window; Trade fair and shop fitting; video and photography; decoration
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x external mains adapter
- 2 x mounting material
- 2 x screw
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 14V DC |
| Power consumption | 1 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) mounting version power supply cord with AC adapter included |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 108 x 3 mm blue (B) |
| Speed | 40 RPM - 240 RPM , 360 ° forward |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone |
| Housing color | Blue; black |
| Attachment system | 2x mounting bracket |
| Dimensions | Width:14.5 cm |
| Depth | 20.5 cm |
| Height | 18 cm |
| Weight | 0.69 kg |
| External mains adapter | |
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Pin configuration | Inside + / outside - |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class II |
| Cable length | Approx. 1.8 m |
| Output | 14V DC; 0.3 A; 4.2 W |
| Color | Black |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø4mm |
| Material | Metal, 1 mm |
| Color | Black |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!