Leírás
Digital LED pixel strip with 3in1 TCL CW/WW/A LEDs
- 5 meter digitally addressable LED pixel strip
- Each LED individually addressable for displaying multimedia content or stunning running light effects, color fades and animations
- Easily create animations with MADRIX or any other control software supporting Art-Net
- Can be cut into segments of variable size
- Supplied on a plastic reel
- 1 JST connector (3 pins) for Art-Net and 1 for serial connection
- 150 LEDs SMD 5050 3in1 TCL CW/WW/A (homogenous color mix)
- Control via accessory
- For application areas such as: Trade fair and shop fitting; clubs/dancing school; installation; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
Scope of delivery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 5V DC 5000 mA |
| Power consumption | 25 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Fixed power supply cord with special plug |
| Power output | 1 x special connector |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 150 x SMD 5050 3in1 TCL CW/WW/A (homogenous color mix) |
| Control | Accessory |
| Standing/fixation | Self adhesive |
| Lamps/meter | 30 pc/pcs |
| Power/meter | 12 W |
| Lamps/tube | 150 pc/pcs |
| Lamp distance | 33 mm |
| Cutting mark | 3.3 cm |
| Housing color | White |
| Dimensions | Length:500 cm |
| Width | 1 cm |
| Height | 0.2 cm |
| Weight | 0.10 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!