Leírás
LED bar for pixel mapping applications
- LED bar with 16 or 32 pixels for video and pixel mapping applications via Art-Net
- Signal distribution via UTP cable
- Easily create animations with MADRIX or any other control software supporting Art-Net
- 16 LEDs SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
LEDs controlled separately - Color blend stepless; Dimmer electronic
- Strobe effect
- 30 integrated show programs
- Control via accessory; master/slave function
- With a beam angle of 180°
- For application areas such as: Trade fair and shop fitting; clubs/dancing school; stage
Scope of delivery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 24V DC |
| Power consumption | 2 W |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via RJ-45 (F) mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 16 x SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) |
| Control | Accessory; master/slave function |
| Beam angle (1/2 peak) | 180° |
| Image | 16 px |
| Pixel pitch 30 mm | |
| Housing color | Silver |
| Connections | Signal via 2 x RJ-45 (F) mounting version |
| Dimensions | Length:50 cm |
| Depth | 3.2 cm |
| Height | 3.2 cm |
| Weight | 0.11 kg |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!