Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Flexible RGB LED tube with 165 effects, power supply unit & remote control, IP44
- Extremely flexible light tube with silicone coating
- Ready-to-use set including power adapter, supply cable and mounting clips
- Easy plug-type system requires no complex installation
- Memory function saves last setting when switching off
- Not shortenable or extendable
- 180 LEDs SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
- Control via IR remote control
- Suitable for outdoor use IP44
- For application areas such as: Clubs/dancing school; Trade fair and shop fitting; installation; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
- Application possibility: Wall mounting
Scope of delivery
- 1 x illuminant
- 1 x external mains adapter
- 1 x remote control
- 10 x fixation clip
- 10 x screw
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 12V DC |
| Power consumption | 19 W |
| IP classification | IP44 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via 2-pin screw plug connector (M) IP |
| Cable length | Approx. 1.6 m |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 180 x SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) |
| Light emission | Top 9 mm |
| Bottom 1.5 mm | |
| Control | IR remote control |
| Color of light | Switching colors |
| Lamp life | 30000 h |
| Luminous flux | 187 lm |
| Housing color | Semi-transparent |
| Dimensions | Length:500 cm |
| Width | 12 cm |
| Height | 21 cm |
| Weight | 1.67 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| External mains adapter | |
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class II |
| Connections | Output:screw plug-in terminal |
| Output | 12 V DC; 2 A; 24 W |
| Color | Black |
| Weight | 0.1 kg |
| Remote control | |
| Battery | Button cell CR2025 |
| Weight | 0.018 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!