Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Control unit for EUROLITE LED Pixel Ball 360° 1m MK2
- Series connection of 6 strings per output possible
- Up to 150 pixel balls per bar can be controlled
- 30 integrated show programs
- Control via stand-alone; DMX; QuickDMX via USB (optional); Art-Net; master/slave function; W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); RDM
- DMX fail mode (hold; blackout)
- Monochrome OLED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Built with SEETRONIC connector
- Interface
- The device is cooled by passive convection cooling
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; installation; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; wall mounting
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 130 W |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05VV-F |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 1 A fuse replaceable |
| DMX channels | 3; 5; 7; 10; 15; 19 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| 5-pin XLR (F) mounting version | |
| Network connection | Protocol:Art-Net 3 via 2x RJ-45 E-Con (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; QuickDMX via USB (optional); Art-Net; master/slave function; W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); RDM |
| DMX fail mode | Hold; blackout |
| Housing color | Black |
| Display type | Monochrome OLED display |
| USB port | Type A |
| Use of brands | Built with SEETRONIC connector |
| Material | Metal |
| Housing design | Interface |
| Dimensions | Length:100 cm |
| Depth | 7.7 cm |
| Height | 10.7 cm |
| Weight | 3.65 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!