Leírás
Flexible LED pixel string
- 6 LEDs SMD 3535 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
5 segments controlled separately - With a beam angle of 360°
- Matrix effect
- Flicker-free
- The device is cooled by passive convection cooling
- For application areas such as: Clubs/dancing school; installation; stage; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
- Application possibility: Suspended
Scope of delivery
- 1 x light effect
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 24V DC |
| Power consumption | 4 W |
| IP classification | IP4X |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Fixed power supply cord with special plug |
| Cable length | 0.95 m |
| Lamp type | LED lamp |
| Number of lamps | 5 pieces |
| 20 cm Distance between the lamps | |
| LED type | Each 6 x SMD 3535 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) |
| Flash rate | 2 - 20 Hz |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 3500 Hz |
| Beam angle | 360° |
| Beam angle (1/2 peak) | 360° |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Length:95 cm |
| Diameter | Ø 5.0 cm |
| Weight | 0.17 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!