Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED light bar with 144 wide beam SMD LEDs in RGBW and pixel control
- Additional frost filter provides a wide, soft and homogeneous light
- 144 LEDs SMD 5050 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
8 segments controlled separately - Dimmer electronic; color blend stepless; color change adjustable; colors preset
- Strobe effect
- 16 integrated show programs
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; master/slave function; sound to light via microphone; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light Captain
- Flicker-free
- With a beam angle of 120°
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 2 x mounting bracket
- 2 x knurled screw
- 2 x washer
- 1 x frost filter
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 50 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | IEC connector (F) mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 144 x SMD 5050 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 6; 9; 16; 30; 58 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; master/slave function; sound to light via microphone; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 120° |
| Housing color | White |
| Attachment system | 2x mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Length:108.5 cm |
| Depth | 6.5 cm |
| Height | 9.0 cm |
| Weight | 1.63 kg |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!