Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Handy stage spotlight with 20 W COB LED, CRI >95
- 4 shutter blades
- 1 LED 20 W COB (chip-on-board) warm white (WW)
- Dimmer electronic
- The device is cooled by passive convection cooling
- Flicker-free
- With a beam angle of 19°
- Very high color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- For application areas such as: Decoration; Trade fair and shop fitting; restaurants, bars and hotels; video and photography; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; on stand
screw
- M5 thread
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x gobo holder
- 1 x filter frame
- 2 x screw
- 2 x washer
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 20 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via 3-pin screw plug connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 0.5 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 20 W COB (chip-on-board) warm white (WW) |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 19° |
| Color temperature | 3000K |
| Color rendering index (CRI) | 97 Ra |
| Illuminance in Lux (lx) | Warm white (WW) 1m:5177 lx, 3m:611 lx, 6m:154 lx |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Material | Aluminum casting; metal; plastic |
| Dimensions | Length:22.2 cm |
| Width | 15.8 cm |
| Height | 20.3 cm |
| Weight | 1.23 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Gobo holder | |
| Gobos | Outside diameter 42mm |
| Image diameter 18mm | |
| Material | Aluminum, 0.3 mm |
| Dimensions | Width:4.4 cm |
| Height | 10.1 cm |
| Diameter | Ø 3.4 cm |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.4 m |
| Filter frame | |
| Material | Aluminum, 0.3 mm |
| Dimensions | Width:6.9 cm |
| Height | 6.9 cm |
| Diameter | Ø 5.6 cm |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø11mm; 2 x Ø7mm |
| Material | Aluminum casting, 2 mm |
| Screw | |
| Thread | M5 thread x 11 mm |
| Washer | |
| Material | Plastic |
| Color | Pink |
| Dimensions | Height:0.1 cm |
| Diameter | Ø 1.2 cm |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!