Leírás
Simple UV lighting bar with 9 x 1 W ultra violet (UV) LED
- Perfect for decorative and illumination purposes
- Slender housing
- 9 LEDs 1 W high-power ultra violet (UV)
- UV effect
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via on/off switch at cable
- With a beam angle of 30°
- With mounting bracket
- Various versions available
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; standing
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 2 x mounting bracket
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 20 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable length | Approx. 1 m |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 9 x 1 W high-power ultra violet (UV) |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | On/off switch at cable |
| Beam angle (1/2 peak) | 30° |
| Wavelength | 398 nm |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | 2x mounting bracket |
| Material | Metal |
| Dimensions | Length:50 cm |
| Depth | 6.5 cm |
| Height | 6.5 cm |
| Weight | 0.66 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 at 1 m |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø10mm; 1 x Ø6mm |
| Material | Aluminum, 2 mm |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!