Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
PAR spot with 120 W RGBW LED and manual zoom
- Improved version with more light output than predecessor model
- 1 LED 120 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- 3 integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; DMX; sound to light via microphone; master/slave function
- Fixtures available for LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light´J; Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- With mounting bracket
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; restaurants, bars and hotels; theater; video and photography
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x XLR cable
- 1 x filter frame
- 1 x mounting bracket
- 2 x knurled screw
- 2 x washer
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 140 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | F 2 A |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 120 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 2; 4; 5; 9; 6 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX; sound to light via microphone; master/slave function |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light´J; Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 11 - 35° |
| Beam angle (1/10 peak) | 15 - 48° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Dimensions | Width:26 cm |
| Depth | 43.5 cm |
| Height | 37.5 cm |
| Weight | 3.70 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!