Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weather-proof LED spotlight (IP65) with 15 W LED, incl. IR remote control, frost filter & ground stake
- Integrated QuickDMX transceiver for wireless DMX control
- Additional frost filter provides a wide, soft and homogeneous light
- 1 LED 15 W 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) adjustable; white balance
- Strobe effect
- 36 integrated show programs
- Direct color selection for 15 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via IR remote control; QuickDMX; master/slave function; stand-alone; sound to light via microphone; DMX
- Fixtures available for Light Captain; Light´J
- Flicker-free
- Easy installation
- With a beam angle of 9°
- With mounting bracket
- LCD display
- Suitable for outdoor use IP65
- With pressure compensation membrane
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; party room
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; standing; on stand
- 3 buttons on the remote control for saving your own settings
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x stake
- 1 x remote control
- 1 x frost filter
- 1 x screw
- 2 x washer
- 1 x declaration of conformity
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 16 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable length | Approx. 1 m |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 15 W 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 1 - 23 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 6; 8; 11 |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | IR remote control; QuickDMX; master/slave function; stand-alone; sound to light via microphone; DMX |
| Fixtures available for | Light Captain; Light´J |
| Projection | Flicker-free |
| Carrier frequency | 2.4 GHz |
| Setup | Easy installation |
| Beam angle (1/2 peak) | 9° |
| Beam angle (1/10 peak) | 22° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | LCD display |
| Material | Aluminum casting |
| Dimensions | Length:14.3 cm |
| Width | 11.0 cm |
| Depth | 18.4 cm |
| Weight | 1.52 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø11mm; 2 x Ø6.5mm |
| Material | Aluminum, 2 mm |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2032 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!