Leírás
Flexible light tube with 600 LEDs, power supply unit, IP44
- Extremely flexible light tube with silicone coating
- LED Neon Flex creates the effect of conventional neon light
- Continuously bright, uniform light without visible dots
- Ready-to-use set including power adapter, supply cable and mounting clips
- Easy plug-type system requires no complex installation
- Not shortenable or extendable
- Dimmable with certain dimmers (accessory)
- 600 LEDs red (R)
- Control via plug and play
- Suitable for outdoor use IP44
- For application areas such as: Clubs/dancing school; Trade fair and shop fitting; installation; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
- Application possibility: Wall mounting
Scope of delivery
- 1 x illuminant
- 1 x external mains adapter
- 10 x fixation clip
- 10 x screw
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 24V DC |
| Power consumption | 20 W |
| IP classification | IP44 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via 2-pin screw plug connector (M) IP |
| Cable length | Approx. 1.6 m |
| Lamp type | LED lamp |
| Lamp specification | Dimmable with certain dimmers (accessory) |
| LED type | 600 x red (R) |
| Light emission | Top 9 mm |
| Bottom 1.5 mm | |
| Control | Plug and play |
| Color of light | Red |
| Lamps/meter | 120 pc/pcs |
| Power/meter | 4 W |
| Lamps/tube | 600 pc/pcs |
| Lamp life | 30000 h |
| Housing color | Semi-transparent |
| Dimensions | Length:500 cm |
| Width | 1 cm |
| Height | 1.6 cm |
| Weight | 0.85 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| External mains adapter | |
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| IP classification | IP44 |
| Protection class | Protection class II |
| Connections | Output:screw plug-in terminal |
| Output | 24 V DC; 1 A; 24 W |
| Color | Black |
| Weight | 0.1 kg |
| Fixation clip | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø3mm |
| Material | Plastic |
| Color | Semi-transparent |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!