Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Mini LED stroboscope with bright SMD LEDs, incl. WRC-10 wireless remote control
- 288 LEDs 0.2 W SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
- 48 LEDs 0.5 W SMD 3535 cold white (CW)
- Dimmer electronic; colors adjustable; color blend; color change
- Strobe effect
- The device is cooled by cooling fan
- Control via wireless remote control; DMX; stand-alone; master/slave function; sound to light
- Fixtures available for Light Captain
- With a beam angle of 65°
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 2 x knurled screw
- 2 x washer
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 90 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Device fuse | 5 x 20 mm, F 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 288 x 0.2 W SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) |
| 48 x 0.5 W SMD 3535 cold white (CW) | |
| Flash rate | 0 - 30 Hz |
| DMX channels | 11 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | 1 x cooling fan |
| Control | Wireless remote control; DMX; stand-alone; master/slave function; sound to light |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Beam angle | 65° |
| Beam angle (1/2 peak) | 65° |
| Beam angle (1/10 peak) | 120° |
| Color temperature | 9359K |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | 1x mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Status LED | DMX |
| Material | Plastic hard |
| Dimensions | Width:26.2 cm |
| Depth | 6 cm |
| Height | 16 cm |
| Weight | 0.89 kg |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø10mm |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!