Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
3in1 LED effect light with RGB color mixing and DMX
- 140 LEDs 3 W SMD 3535 cold white (CW)
- 672 LEDs 0.2 W SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
- Dimmer curves adjustable; color blend stepless; Dimmer electronic
- Strobe effect; wash effect; Blinder effect; ambient effect
- 37 integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; DMX; master/slave function
- Fixtures available for Light Captain
- Flicker-free
- With mounting bracket
- LCD display
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; stage; mobile djs / entertainer; rental
- Very quiet working noise
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x user manual
- 1 x power cord
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 400 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version (provided) |
| Power output | 1 x P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | T 3 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 140 x 3 W SMD 3535 cold white (CW) |
| 672 x 0.2 W SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) | |
| Flash rate | 1 - 30 Hz |
| DMX channels | 6; 17; 20; 21; 298; 310 |
| DMX input | 5-pin XLR (M) mounting version |
| 3-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 5-pin XLR (F) mounting version |
| 3-pin XLR (F) mounting version | |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX; master/slave function |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 120° |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | LCD display |
| Dimensions | Width:50.0 cm |
| Depth | 14.5 cm |
| Height | 27.5 cm |
| Weight | 7.45 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!