Leírás
Cold white clip-on LED light
- Provides pleasant, non-flickering light and protects the eyes
- Energy-saving, durable and environmentally friendly
- Clamp with furniture-friendly pads
- Functional design with flexible gooseneck
- Rotatable and swivable
- With pendant cord switch
- For desks, cupboards, shelves etc.
- 1 LED 7 W COB (chip-on-board) cold white (CW)
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via on/off switch at cable
- With a beam angle of 26°
- Very high color rendering index (CRI)
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; Trade fair and shop fitting; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; wall mounting
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 7 W |
| IP classification | IP20 |
| Cable construction | 2 x 0.75 mm² H03VVH2-F |
| Cable length | Approx. 1.3 m |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 7 W COB (chip-on-board) cold white (CW) |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | On/off switch at cable |
| Beam angle (1/2 peak) | 26° |
| Beam angle (1/10 peak) | 47° |
| Color temperature | 6000K |
| Color rendering index (CRI) | 93 Ra |
| Illuminance in Lux (lx) | 1m:1342 lx, 3m:165 lx, 6m:44 lx |
| Luminous flux | 290 lm |
| Housing color | Black |
| Material | Metal |
| Dimensions | Width:7.4 cm |
| Depth | 10.8 cm |
| Height | 44.4 cm |
| Weight | 0.36 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all); Class 0 (no noise at all) |
| Energy efficiency class (A - G) | G |
| EPREL-Nr | 1042196 |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!