Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weather-proof moving washlight with RGBW LEDs, backlighting via RGB hypno LEDs and zoom
Weatherproof moving heads do not have to be super expensive; this model proves exactly that. It can withstand heavy rain while combining solid quality with an attractive price.Equipped with 19 main LEDs featuring RGBA color mixing and an additional LED ring, the fixture offers a wide range of effect possibilities. The LED ring provides extra color accents and can also display animations.The motorized zoom allows the beam angle to be adjusted from 2° to 48°, making it an ideal choice for open-air parties, concerts, and fairground applications.
- 19 LEDs 15 W SMD 5050 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
3 segments controlled separately - 72 LEDs 0.12 W SMD 2528 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
- Positioning within 540° PAN, 260° TILT
- Auto position correction (feedback)
- Exact positioning (16 bit resolution)
- Zoom motor driven
- Dimmer; Dimmer speed (step response) adjustable; color blend stepless; color macros; colors preset
- Wash effect; beam effect
- The device is cooled by cooling fan at the head
- Control via stand-alone; DMX; RDM; master/slave function
- Flicker-free
- DMX fail mode (hold; blackout)
- With a beam angle of 2° - 48°
- With omega bracket
- Multicolor LCD display
- 2 Rugged carrying handles
- 4 x rubber feet
- Mains input and output for power linking up to 4 units
- Built with SEETRONIC connector
- Suitable for outdoor use IP65
- With pressure compensation membrane
- For application areas such as: Architecture; stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; rental; restaurants, bars and hotels; theater
- Application possibility: Standing; suspended
- Fixtures available for Light Captain
Scope of delivery
- 1 x moving light
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 2 x omega bracket
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 195 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H07RN-F |
| Power output | IP T-Con (F) mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 19 x 15 W SMD 5050 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| 72 x 0.12 W SMD 2528 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) | |
| Max. TILT movement | 260° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Max. PAN movement | 540° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Flash rate | 1.3 - 10.6 Hz |
| Equipment | Zoom motor driven |
| DMX channels | 18; 26 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| 5-pin XLR (M) mounting version IP | |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| 1 x 5-pin XLR (F) mounting version IP | |
| Cooling | 1 x cooling fan at the head |
| Control | Stand-alone; DMX; RDM; master/slave function |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 26000 Hz |
| DMX fail mode | Hold; blackout |
| Beam angle | 2° - 48° |
| Beam angle (1/2 peak) | 2 - 30° |
| Beam angle (1/10 peak) | 8 - 48° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | 2x omega bracket |
| Display type | Multicolor LCD display |
| Status LED | DMX, fault |
| Carrying handle | 2 pc/pcs |
| Transport aid | 4 x rubber feet |
| Diameter mounting holes | 2 x Ø11mm |
| Use of brands | Built with SEETRONIC connector |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Width:38.8 cm |
| Depth | 25.7 cm |
| Height | 49.1 cm |
| Weight | 15.40 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) depending on mode used |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!