Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weatherproof (IP65) beam bar with RGBL color mixing and pixel control
- 16 LEDs 20 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGBL
LEDs controlled separately - Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; dimmer curves; color selection preset; program selection adjustable; running light adjustable; program speed adjustable; color macros preset; pulse-width modulation adjustable
- Beam effect
- 33 integrated show programs
- Direct color selection for 16 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; master/slave function; DMX; RDM
- Fixtures available for Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- RDM For bidirectional communication over the DMX line
- DMX fail mode (hold; blackout; static; auto)
- With a beam angle of 3°
- Variable color temperature 2700 K - 6500 K
- With mounting bracket; with omega bracket
- Monochrome OLED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Built with SEETRONIC connector
- Suitable for outdoor use IP65
- With pressure compensation membrane
- For application areas such as: Architecture; stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; restaurants, bars and hotels; theater; rental
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 2 x omega bracket
- 2 x mounting bracket
- 1 x plug (male)
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | Max. 310 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Cable construction | 3 x 1.5 mm² H07RN-F |
| Power output | IP T-Con (F) mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 16 x 20 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGBL |
| Flash rate | 1 - 25 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 5; 10; 14; 22; 38; 48; 64; 70 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; master/slave function; DMX; RDM |
| Fixtures available for | Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| DMX features | RDM For bidirectional communication over the DMX line |
| DMX fail mode | Hold; blackout; static; auto |
| Beam angle | 3° |
| Beam angle (1/2 peak) | 3° |
| Beam angle (1/10 peak) | 6° |
| Color temperature | 2700K - 6500K adjustable |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | 2x mounting bracket |
| 2x omega bracket | |
| Display type | 1 x monochrome OLED display |
| Use of brands | Built with SEETRONIC connector |
| Material | Metal, painted |
| Dimensions | Length:100 cm |
| Width | 9.7 cm |
| Height | 16.6 cm |
| Weight | 10.75 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!