Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weather-proof (IP65) bar with RGBAW+UV color mixing and pixel control
- DMX and power terminals intelligently designed for easy wiring
- 12 LEDs 10 W high-power 6in1 HCL RGBWA/UV (homogenous color mix)
LEDs controlled separately - Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; dimmer curves with adjustable response
- Strobe effect
- Direct color selection for 45 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; master/slave function; sound to light via microphone
- Fixtures available for LED PC-Control 512; LED EASY OPERATOR 4x6; Light Captain; EASY SHOW 1; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Light´J; LED EASY OPERATOR DELUXE; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 25°
- With mounting bracket; with omega bracket
- LCD display
- Suitable for outdoor use
- For application areas such as: Architecture; stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; restaurants, bars and hotels; theater; rental
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; wall mounting
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x XLR cable
- 2 x mounting bracket
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 125 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | 1 x IP T-Con (F) mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 12 x 10 W high-power 6in1 HCL RGBWA/UV (homogenous color mix) |
| Flash rate | 1 - 20 Hz |
| DMX channels | 6; 11; 24; 41; 77 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; master/slave function; sound to light via microphone |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; LED EASY OPERATOR 4x6; Light Captain; EASY SHOW 1; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Light´J; LED EASY OPERATOR DELUXE; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 4000 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 25° |
| Beam angle (1/10 peak) | 50° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | 2x mounting bracket |
| Omega bracket | |
| Display type | LCD display |
| Dimensions | Length:99 cm |
| Depth | 16 cm |
| Height | 14 cm |
| Weight | 8.30 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!