Leírás
Flexible neutral white (NW) LED strip for indoor and outdoor use, 24 V
- Flexible LED strip for decorative lighting
- High-grade components and a solid construction guarantee a long service life and excellent color rendering
- Can be cut into segments of variable size
- Self-adhesive rear side
- Supplied on a plastic reel
- 600 LEDs SMD 2835 neutral white (NW)
- Control via system controller
- Very high color rendering index (CRI)
- Suitable for outdoor use IP65
- For application areas such as: Trade fair and shop fitting; clubs/dancing school; installation; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
Scope of delivery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 24V DC 2200 mA |
| Power consumption | 54 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Fixed supply cord with open wires |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 600 x SMD 2835 neutral white (NW) |
| Control | System controller |
| Standing/fixation | Self adhesive |
| Color temperature | 4000K |
| Color rendering index (CRI) | 93 Ra |
| Lamps/meter | 120 pc/pcs |
| Power/meter | 10.8 W |
| Lamps/tube | 600 pc/pcs |
| Lamp distance | 8 mm |
| Cutting mark | 5 cm |
| Luminous flux (Lumen) per meter | 1735 lm/m |
| Housing color | White |
| Dimensions | Length:500 cm |
| Width | 1 cm |
| Height | 1.4 cm |
| Weight | 0.19 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Energy efficiency class (A - G) | G |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!