Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weather-proof DMX pixel tube with RGB/WW color mixing
- 102 LEDs 0.5 W SMD 5050 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix)
34 segments controlled separately - Color change adjustable; Dimmer electronic; program speed adjustable; color animations with two adjustable colors
- 12 integrated show programs
- Direct color selection for 19 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; master/slave function
- Fixtures available for Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 120°
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Suitable for outdoor use IP65
- For application areas such as: Architecture; stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; restaurants, bars and hotels; theater; video and photography; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; wall mounting
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x power cord
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 40 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | IP T-Con (F) mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, F 1 A fuse serviceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 102 x 0.5 W SMD 5050 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 6; 9; 13; 20; 68; 136 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; master/slave function |
| Fixtures available for | Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 120° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Ø 10mm |
| 2x mounting bracket | |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Length:100.1 cm |
| Width | 7.0 cm |
| Height | 16.8 cm |
| Weight | 3.84 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!