Leírás
Weather-proof pinspot (IP65) with strong 10 W LED in blue (B)
- Compact aluminum housing
- 1 LED 10 W high-power blue (B)
- Beam effect
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via plug and play
- With mounting bracket
- Suitable for outdoor use IP65
- For application areas such as: Clubs/dancing school; architecture; restaurants, bars and hotels; decoration
- Silent operation
- Application possibility: Suspended
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 10 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05RN-F |
| Cable length | Approx. 1 m |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 10 W high-power blue (B) |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Plug and play |
| Beam angle (1/2 peak) | 4° |
| Beam angle (1/10 peak) | 6° |
| Illuminance in Lux (lx) | 1m:3057 lx, 3m:592 lx, 6m:154 lx |
| Housing color | Grey |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Material | Metal |
| Dimensions | Width:10.5 cm |
| Depth | 15 cm |
| Height | 14.7 cm |
| Weight | 0.74 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø6mm |
| Material | Metal, 2 mm |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!