Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Linkable outdoor spotlight (IP65) with stepless electronic frost for stroboscope, ambient and animation effects
- 240 LEDs 0.5 W SMD 5050 3in1 TCL RGB
8 segments controlled separately - 40 LEDs 1 W SMD 3030 2in1 BCL CW/WW
4 segments controlled separately - Integrated mounting system for toolfree and seemless cluster setups
- Wash effect; strobe effect; ambient effect
- Frost filter electronic stepless; Dimmer electronic; color blend stepless; program speed adjustable; program selection adjustable; running light adjustable; color animations with two adjustable colors
- 20 integrated show programs
- Variable color temperature 3200 K - 6600 K
- Direct color temperature selection for 35 preset values
- Control via stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; DMX
- DMX fail mode (blackout; hold; auto; manual)
- With a beam angle of 120°
- Good color rendering index (CRI)
- Monochrome OLED display
- With mounting bracket; with omega bracket
- Built with SEETRONIC connector
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; theater; rental; architecture
- The device is cooled by passive convection cooling
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; on stand
- Fixtures available for Light Captain; GDTF (GrandMA3)
- IP65
- With pressure compensation membrane
- Mains input and output for power linking up to 8 units
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x omega bracket
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 180 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input power supply cord with safety plug |
| Power output | 1 x IP T-Con (F) mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 240 x 0.5 W SMD 5050 3in1 TCL RGB |
| 40 x 1 W SMD 3030 2in1 BCL CW/WW | |
| Flash rate | 1 - 25 Hz |
| DMX channels | 7; 11; 19; 25; 26; 32; 33; 35 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; DMX |
| Fixtures available for | Light Captain; GDTF (GrandMA3) |
| PWM frequency | 4000 Hz |
| DMX fail mode | Blackout; hold; auto; manual |
| Beam angle | 120° |
| Beam angle (1/2 peak) | 120° multicolor |
| Color temperature | 3200K - 6600K adjustable |
| Color rendering index (CRI) | 80 Ra |
| Lamp life | 50000 h |
| Distance to wall | 500 mm |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | Ø 12mm |
| Mounting bracket | |
| Ø 12mm | |
| Omega bracket | |
| Display type | 1 x monochrome OLED display |
| Use of brands | Built with SEETRONIC connector |
| Material | Metal, painted |
| Dimensions | Length:38 cm |
| Width | 10.8 cm |
| Height | 17.65 cm |
| Weight | 3.70 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø12mm |
| Material | Metal, painted |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.5 mm² H07RN-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Omega bracket | |
| Material | Metal, painted |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!