Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
IP65 spotlight with RGBL LEDs, frost filters and IR remote control
There is no need to give up the advantages of lime color mixing outdoors. This weatherproof fixture is equipped with seven LEDs featuring color mixing based on red, green, blue, and lime.This allows not only for vibrant, punchy colors but also for excellent yellow tones and even high-quality white light. The beam angle is 10°, and can be widened using the included frost filters.Thanks to its passive cooling system, the fixture operates completely fanless and therefore silently, making it ideal for noise-sensitive environments.
- 7 LEDs 15 W high-power 4in1 QCL RGBL (homogenous color mix)
- Suitable for outdoor use
- Two additional frost filters provide a soft, homogeneous light
- With a beam angle of 10°
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) with adjustable response; white balance
- 36 integrated show programs
- Direct color selection for 15 preset colors
- 3 buttons on the remote control for saving your own settings
- Strobe effect
- Control via IR remote control; stand-alone; DMX; master/slave function; sound to light via microphone
- Flicker-free
- With double bracket
- OLED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- With pressure compensation membrane
- The device is cooled by passive convection cooling
- With a KENSINGTON LOCK theft protection
- Silent operation
- For application areas such as: Architecture; stage; wedding/gala/events; theater; rental; video and photography
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
- Fixtures available for Light Captain
- Good color rendering index (CRI)
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 2 x frost filter
- 2 x screw
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 75 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | IP T-Con (F) mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 7 x 15 W high-power 4in1 QCL RGBL (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0.8 - 22 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 6; 8; 11 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | IR remote control; stand-alone; DMX; master/slave function; sound to light via microphone |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 10° |
| Frost filter 15° | |
| Frost filter 19° | |
| Beam angle (1/10 peak) | 20° |
| Color rendering index (CRI) | 81 Ra |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | OLED display |
| Theft protection | KENSINGTON LOCK |
| Dimensions | Length:23.4 cm |
| Width | 28 cm |
| Height | 17 cm |
| Weight | 4.20 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2032 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!