Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Asymmetrical floodlight for uniform surface lighting with RGB, lime and indigo blue
- Frost filter provides a soft, homogeneous light
- Adjustable fan speed
- 42 LEDs 5 W SMD 3535 R/G/B/L/I
- Color blend stepless; Dimmer electronic
- Wash effect; strobe effect
- 5 integrated show programs
- Direct color selection for 12 preset colors
- The device is cooled by temperature-controlled fan
- Control via stand-alone; master/slave function; DMX
- Flicker-free
- Good color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- OLED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; theater; rental; video and photography
- Very quiet working noise
- Application possibility: Standing; suspended
- Patented technology from ETC
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x mounting bracket
- 2 x knurled screw
- 2 x washer
- 1 x plug (male)
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 180 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Device fuse | 5 x 20 mm, T 3.15 A fuse serviceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 42 x 5 W SMD 3535 R/G/B/L/I |
| DMX channels | 1; 3; 5; 7 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Temperature-controlled fan |
| Control | Stand-alone; master/slave function; DMX |
| Projection | Flicker-free |
| Color rendering index (CRI) | 81 Ra |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | OLED display |
| Status LED | DMX |
| Dimensions | Width:31.5 cm |
| Depth | 22.0 cm |
| Height | 28.5 cm |
| Weight | 5.90 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Partent | ETC |
| Partent number | U.S. Patent No. 10.378.730, U.S. Design Patent No. D847.402, German Patent No. 102017125693.8, UK Patent No. 2558728, European Union Design Registration 004518116-0001, UK Design Registration 6022588 |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!