Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
DMX confetti machine with LED illumination and wireless controller
- Easy-to-use DMX confetti machine with 1300 watts power
- Output nozzle with RGBA LED illumination for impressive effect presentations
- Variable output angle
- Recommended filling quantity for best results: 200-300 g
- Rugged metal housing
- 6 LEDs 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBA (homogenous color mix)
- Color selection; color change adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect
- Output distance: Approx. 5.5 m
- Control via stand-alone; DMX; wireless remote control
- Fixtures available for Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; stage; theater
- Application possibility: Standing
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x remote control
- 1 x receiver
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1300 W |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 6 x 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBA (homogenous color mix) |
| Output distance | Approx. 5.5 m |
| DMX channels | 9 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (F) mounting version | |
| Control | Stand-alone; DMX; wireless remote control |
| Fixtures available for | Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain |
| Carrier frequency | 433.92 MHz |
| Housing color | Black |
| Dimensions | Width:24 cm |
| Depth | 30 cm |
| Height | 50 cm |
| Weight | 8.15 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x 12 V LR27 alkaline manganese built-in |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!