Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED light effect with RGBWA/UV color mixing, incl. IR remote control
- 24 LEDs 8 W SMD 9090 6in1 HCL RGBWA/UV (homogenous color mix)
segments controlled separately - Dimmer electronic; color blend; color change
- Strobe effect; wash effect
- 8 integrated show programs
- Direct color selection for 21 preset colors
- The device is cooled by cooling fan
- Control via sound to light via microphone; IR remote control; stand-alone; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); master/slave function
- Fixtures available for Light´J; Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 30°
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 75 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Power output | IEC connector (F) mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 24 x 8 W SMD 9090 6in1 HCL RGBWA/UV (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 5; 6; 10; 10-1; 26; 36 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | 2 x cooling fan |
| Control | Sound to light via microphone; IR remote control; stand-alone; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); master/slave function |
| Fixtures available for | Light´J; Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle | 30° |
| Beam angle (1/2 peak) | 30° |
| Beam angle (1/10 peak) | 52° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| USB port | 1 x type A |
| Material | Metal |
| Dimensions | Width:29.1 cm |
| Depth | 15.7 cm |
| Height | 27.7 cm |
| Weight | 3.01 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2032 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!