Leírás
LED warning beacon, activates with a push on the plastic cover
- Rotating double reflector 180° opposed, with an LED as central light source
- Witty party gag or parlor game accessory
- Plastic cap serves as on/off switch switch
- Additional on/off switch at the battery compartment
- Wall mounting possible (via hole in the base plate)
- Available with a red or blue plastic cap
- ATTENTION: The operation of warning beacons in Germany is permitted only in non-public areas.
- Use in public traffic (streets, roads, and plazas) is prohibited!
- This prohibition applies also to areas immediately adjoining public traffic, since an endangering of the traffic flow cannot be excluded!
- Please inform yourself about your local regulations before using warning beacons!
- 1 powerful LED 1 W red (R)
- Control via on/off switch on device
- For application areas such as: Wedding/gala/events; party room; mobile djs / entertainer
- Silent operation
- Application possibility: Standing
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power consumption | 1 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Battery | 3 x Mignon (AA) (not included) |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 1 W red (R) |
| Speed | 70 RPM |
| Control | On/off switch on device |
| Beam angle (1/2 peak) | 20° |
| Housing color | Multicolor |
| Dimensions | Width:12 cm |
| Depth | 12 cm |
| Height | 10.6 cm |
| Weight | 0.21 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!