Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Tiltable LED light effect bar with 8 beams and strobe effect
- Vertical inclination angle adjustable
- Dimmer electronic; color fade; color change; color blend adjustable; color selection
- Strobe effect; uplight effect; multi beam effect
- 5 integrated show programs
- Direct color selection for 18 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; IR remote control; DMX; QuickDMX via USB (optional); master/slave function; W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); sound to light via microphone
- Fixtures available for Colorchief; Light Captain
- Flicker-free
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels
- Very quiet working noise
- Application possibility: Standing; suspended
spotlight
- 8 LEDs 8 W high-power 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
LEDs controlled separately - With a beam angle of 1°
strobes
- 175 LEDs 0.2 W SMD 5050 cold white (CW)
7 segments controlled separately - With a beam angle of 120°
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x mounting bracket
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 80 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| Max. TILT movement | 215° positioning |
| Flash rate | 0.35 - 20 Hz |
| DMX channels | 8; 12; 23; 27; 49 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; IR remote control; DMX; QuickDMX via USB (optional); master/slave function; W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); sound to light via microphone |
| Fixtures available for | Colorchief; Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 7800 Hz |
| Illuminance in Lux (lx) | Cold white (CW) 1m:8183 lx, 3m:1527 lx, 6m:372 lx |
| Cold white (CW) 1m | 66 lx, 3m:9 lx, 6m:2 lx |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| USB port | Type A |
| Material | Plastic; metal |
| Dimensions | Length:100.0 cm |
| Depth | 10.7 cm |
| Height | 25.1 cm |
| Weight | 7.30 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Strobes | |
| LED type | 175 x 0.2 W SMD 5050 cold white (CW) |
| Beam angle (1/2 peak) | 120° |
| Spotlight | |
| LED type | 8 x 8 W high-power 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Beam angle (1/2 peak) | 1° multicolor |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø11mm; 2 x Ø5mm |
| Material | Metal, 3 mm |
| Color | Black |
| Dimensions | Length:27.5 cm |
| Width | 5.3 cm |
| Height | 8 cm |
| Weight | 0.39 kg |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!