Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
UV LED light bar with 18 x 3 W LED for stunning blacklight effects
- Perfect for decorative and illumination purposes
- Compact lightweight
- Slender housing
- 18 LEDs 3 W high-power ultra violet (UV)
- UV effect
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via plug and play
- With a beam angle of 80°
- Available in various sizes
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x device
- 2 x mounting bracket
- 2 x knurled screw
- 2 x washer
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 60 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 18 x 3 W high-power ultra violet (UV) |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Plug and play |
| Beam angle (1/2 peak) | 80° |
| Beam angle (1/10 peak) | 120 |
| Wavelength | 402 nm |
| Housing color | Black |
| Diameter mounting holes | 2 x Ø5mm |
| Material | Aluminum |
| Dimensions | Width:100 cm |
| Depth | 4.5 cm |
| Height | 12.5 cm |
| Weight | 1.92 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø10mm; 1 x Ø7mm |
| Material | Metal, 1.5 mm |
| Color | Black |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!