Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED light effect bar (1 m) with RGB+WW color mixing
- 12 LEDs 7 W high-power 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect
- 3 integrated show programs
- Direct color selection for 20 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; sound to light via microphone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for EASY SHOW 1; Light´J; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 20°
- Variable color temperature 2700 K - 8000 K
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Suspended
knurled screw
- M6 thread
Scope of delivery
- 1 x bar
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 2 x mounting bracket
- 2 x washer
- 2 x knurled screw
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 25 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x IEC connector (F) mounting version |
| Fuse | T 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 12 x 7 W high-power 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 2; 4; 5; 6; 9 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; sound to light via microphone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | EASY SHOW 1; Light´J; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 20° |
| Beam angle (1/10 peak) | 33° |
| Color temperature | 2700K - 8000K adjustable |
| Housing color | Black |
| Attachment system | 2x mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Length:106.00 cm |
| Depth | 8.85 cm |
| Height | 10.90 cm |
| Weight | 2.68 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø20mm; 1 x Ø11mm; 1 x Ø8mm; 2 x Ø7mm |
| Material | Metal, 2 mm |
| Color | Black, matte |
| Washer | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø9mm |
| Material | Plastic, 3 mm |
| Color | Black |
| Dimensions | Diameter:Ø 2 cm |
| Knurled screw | |
| Thread | M6 thread x 18 mm |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!