Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED bar (110cm) with 12 x 4 watt 4in1 QCL RGBW LED
- 12 LEDs 4 W high-power 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Color change adjustable; Dimmer electronic; color blend stepless
- Strobe effect
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution (optional); CRMX by LumenRadio (optional)
- Fixtures available for LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; Light´J; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 17°
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; wall mounting
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x power cord
- 2 x mounting bracket
- 2 x knurled screw
- 2 x washer
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 24 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x IEC connector (F) mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 0.5 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 12 x 4 W high-power 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0.5 - 24 Hz |
| DMX channels | 2; 4; 5; 6; 9 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution (optional); CRMX by LumenRadio (optional) |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; Light´J; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 17° |
| Beam angle (1/10 peak) | 33° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Length:110 cm |
| Depth | 6.5 cm |
| Height | 10 cm |
| Weight | 2.85 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05RN-F |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø20mm; 1 x Ø11mm; 1 x Ø8mm; 2 x Ø6mm |
| Material | Metal |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!