Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED beam effect with RGBW color mixing and 8 RGB hypno rings
- Fuzzy sound control: program continues automatically during periods without music or bass-beat
- 8 LEDs 10 W SMD 5050 4in1 QCL RGBW
- 96 LEDs 0.2 W SMD 5050 3in1 TCL RGB
- Dimmer electronic; color fade; color change; color blend; Rotation speed; Rotation direction
- Multi beam effect
- 2 integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); sound to light via microphone; master/slave function
- Fixtures available for Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- With omega bracket; with mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- For application areas such as: Clubs/dancing school; party room; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels
- Application possibility: Standing
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 2 x omega bracket
- 2 x screw
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 75 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 3.15 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 8 x 10 W SMD 5050 4in1 QCL RGBW |
| 96 x 0.2 W SMD 5050 3in1 TCL RGB | |
| Max. TILT movement | 360° positioning infinity |
| Max. PAN movement | 540° |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 16 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); sound to light via microphone; master/slave function |
| Fixtures available for | Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Illuminance in Lux (lx) | Red (R) 1m:4812 lx, 3m:1146 lx, 6m:271 lx |
| Green (G) 1m | 8250 lx, 3m:2434 lx, 6m:723 lx |
| Blue (B) 1m | 3015 lx, 3m:604 lx, 6m:153 lx |
| Cold white (CW) 1m | 14513 lx, 3m:3918 lx, 6m:817 lx |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Omega bracket |
| Mounting bracket | |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Diameter mounting holes | 4 x Ø5mm |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Width:27.0 cm |
| Depth | 21.0 cm |
| Height | 35.5 cm |
| Weight | 4.50 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!