Leírás
3-channel LED controller with DMX interface for RGB LEDs 12-24 V
- Compact LED controller for controlling RGB LEDs (12-24 V) via DMX
- Converts standard DMX512 signals to PWM signals e.g. for driving LED strips
- 3 separate control channels for individual color mixing of red, green and blue LEDs
- Plug-in screw terminals for connecting the LEDs and the power supply
- Rugged black metal housing
- Integrated show programs
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via DMX; stand-alone
- For application areas such as: Clubs/dancing school; Trade fair and shop fitting; installation; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
Scope of delivery
- 1 x controller
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 12/24V DC |
| Power consumption | Max. 108 W 12 V DC |
| Max. 216 W 24 V DC | |
| 36 W 12 V DC per channal | |
| 72 W 24 V DC per channal | |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Output current | Max. 3 x 3 A per channal |
| Power connection | Via screw terminal |
| Power output | Screw terminal |
| DMX channels | 4 |
| DMX input | Screw terminal |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | DMX; stand-alone |
| Housing color | Black matte |
| Dimensions | Width:4.5 cm |
| Depth | 10.9 cm |
| Height | 2.7 cm |
| Weight | 0.15 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!