Leírás
Control unit for RGB LED strips (12 V and 24 V versions)
- 3 separate control channels for individual color mixing of red, green and blue LEDs
- Program selection manual; color selection manual; color change automatic; program speed adjustable; Dimmer electronic
- 4 integrated show programs
- For application areas such as: Clubs/dancing school; Trade fair and shop fitting; installation; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
Scope of delivery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 12/24V DC |
| Power consumption | Max. 180 W 12 V DC |
| Max. 280 W 24 V DC | |
| Max. 60 W 12 V DC per channal | |
| Max. 120 W 24 V DC per channal | |
| Output current | Max. 3 x 5 A per channal |
| Connections | Screw terminal |
| Dimensions | Width:4 cm |
| Depth | 21.1 cm |
| Height | 3 cm |
| Weight | 0.13 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!