Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weather-proof audience blinder with 2x 100 W COB LED in RGB+warm white
- 2 LEDs 100 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGB/WW
LEDs controlled separately - Color blend stepless; Dimmer electronic
- Strobe effect
- 3 integrated show programs
- The device is cooled by temperature-controlled fan
- Control via stand-alone; master/slave function; DMX
- Fixtures available for Light Captain; Light´J; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 28°
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Suitable for outdoor use IP65
- With pressure compensation membrane
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; restaurants, bars and hotels; rental
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x XLR cable
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 180 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x IP T-Con (F) mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 2 x 100 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGB/WW |
| Flash rate | 1 - 25 Hz |
| DMX channels | 4; 6; 8; 12 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Cooling | Temperature-controlled fan |
| Control | Stand-alone; master/slave function; DMX |
| Fixtures available for | Light Captain; Light´J; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 28° |
| Beam angle (1/10 peak) | 75° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Width:40.3 cm |
| Depth | 19.5 cm |
| Height | 29.8 cm |
| Weight | 7.85 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!