Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Wi-Fi DMX interface for apps & programs like Light Captain
- Wi-Fi DMX interface for wireless lighting control from your tablet or PC
- Receives the control signals via the network and transmits them to the DMX line via cable
- Works with iOS and Android devices
- The apps' online fixture library is continuously updated and already includes more than 300 Eurolite and Futurelight fixtures - easily add new ones via the fixture profile editor
- Configuration via integrated webserver
- Access point and infrastructure mode
- 1 DMX feed-through output
- Mounting kits for racks, desks and truss systems available as an option
- Can transmit up to 512 DMX channels
- Control via DMX; Light´J app; Wi-Fi; Light Captain App; Art-Net
- Operating range up to 60m in the open air
- Operating range up to 30m in buildings
- 2.4 GHz license-free worldwide
- Built with NEUTRIK connector
- In connection with f.e. FreeStyler, DMXControl 3, PC_DIMMER, Lightkey (MAC)
- Made in Germany
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; stage; mobile djs / entertainer; party room; rental
- Silent operation
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x external mains adapter
- 4 x foot
- 2 x user manual
- 1 x antenna
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 12V DC 1000 mA | |
| IP classification | IP20 |
| Wi-Fi | Standard:IEEE 802.11 b/g/n |
| DMX channels | Output 512 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control | DMX; Light´J app; Wi-Fi; Light Captain App; Art-Net |
| Range | Range up to 60m in the open air |
| Range up to 30m in buildings | |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Antenna gain | 2 dBi |
| Status LED | Signal, pairing, link, channel source |
| Use of brands | Built with NEUTRIK connector |
| Color | Black |
| PC connect | F.e. FreeStyler, DMXControl 3, PC_DIMMER, Lightkey (MAC) |
| Dimensions | Width:13 cm |
| Depth | 11.5 cm |
| Height | 4.1 cm |
| Weight | 0.64 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!