Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Haze and bubble machine with ambient lighting and DMX
- Produces haze-filled bubbles or alternatively only haze or only bubbles
- Works best with PUSTEFIX bubble fluid (optional)
- Self-cleaning function
- Adjustable fan speed
- 4 LEDs 4in1 QCL RGB/UV (homogenous color mix)
- Short warm-up time
- Operates on water-based fluid
- Removable tank
- Control via DMX; stand-alone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- 4 digit 7-segment LED display
- For application areas such as: Wedding/gala/events; stage; theater; rental
- Application possibility: Standing
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 2 x container
- 2 x filter
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 600 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Fuse | F 5 A fuse resettable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 4 x 4in1 QCL RGB/UV (homogenous color mix) |
| Warm-up time | Approx. 3 min |
| Tank capacity | 1.2 l water-based fluid removable tank |
| 1.2 l bubble fluid removable tank | |
| Fluid consumption | Approx. 13 ml/min |
| DMX channels | 12 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (F) mounting version | |
| Control | DMX; stand-alone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Housing color | Black matte |
| Heater | 500 W |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:32.0 cm |
| Depth | 31.0 cm |
| Height | 42.5 cm |
| Weight | 10.55 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!