Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Fiber light with RGB color change and DMX control
- Fibre optic strands are bundled together and attached onto an illuminator
- Light is transmitted along the length of the fibres to shine at the tips
- Advantages of LED technology: long life, low power consumption, minimal heat emission, defacto maintenance free with brilliant light radiation
- 1 LED 9 W high-power 3in1 TCL RGB
- Color selection manual; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; DMX; sound to light via microphone
- Fixtures available for LED PC-Control 512
- For application areas such as: Clubs/dancing school; party room; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x external mains adapter
- 450 x fibre optic strand length
- 1 x XLR cable
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 5V DC |
| Power consumption | 12 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) mounting version power supply cord with AC adapter (provided) |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 9 W high-power 3in1 TCL RGB |
| DMX channels | 4 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX; sound to light via microphone |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512 |
| Fibre optic strand length | 450 pc/pcs |
| Housing color | Silvergrey |
| Diameter mounting holes | 4 x Ø4mm |
| Material | Metal, 1 mm |
| Weight | 1.09 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all); class 2 (slight noise) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Device | |
| Dimensions | Width:19.5 cm |
| Depth | 8.5 cm |
| Height | 5 cm |
| External mains adapter | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Pin configuration | Inside + / outside - |
| Cable length | Approx. 1.5 m |
| Output | 5 V DC; 2.5 A; |
| Color | Black |
| Fibre optic strand length | |
| Dimensions | Length:200 cm |
| Diameter | Ø 0.075 cm |
| XLR cable | |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Connector type | 3-pin XLR (F); 3-pin XLR (M) |
| Color | Black |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!