Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
RG moving message display (7x80 pixels) with network connectivity, PC software and IR remote control
- Fully programmable via supplied IR remote control or with PC software via USB port and RJ45 network port
- Dot matrix with 560 super bright SMD LEDs
- Large database with various display effects, symbols and graphics
- 99 editable memory locations
- 8 editable bitmap memory locations, 7 font sizes, 16 color combinations, 8 display speeds, 24 display effects, 30 integrated symbols
- 8 animated messages (Welcome, Merry X'Mas, Happy New Year etc.)
- Programming of sequences
- Timer function
- 560 LEDs SMD 3535 R/G
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via IR remote control; network cable; via USB; wired remote control
- With mounting bracket
- For application areas such as: Advertisement/Shop window; Trade fair and shop fitting; wedding/gala/events; clubs/dancing school; restaurants, bars and hotels
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x external mains adapter
- 1 x USB stick
- 1 x remote control
- 1 x USB cable
- 1 x network cable
- 2 x angle
- 2 x battery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 5V DC |
| Power consumption | 12 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) mounting version power supply cord with AC adapter included |
| Battery | 1.5 V AAA Micro LR03 alkaline manganese included |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 560 x SMD 3535 R/G |
| Network connection | Protocol:Ethernet TCP/IP via 1x RJ-45 (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | IR remote control; network cable; via USB; wired remote control |
| Image | Max. 7x80 px |
| Presentation | 1-line, 13 visible characters |
| 16 colors | |
| Text | 7 fonts |
| Housing color | Black |
| Attachment system | 2x mounting bracket |
| USB port | USB 2.0, type micro USB (F) mounting version |
| Display | 60.5 cm x 5.5 cm |
| Dimensions | Width:64.7 cm |
| Depth | 9.7 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Weight | 1.25 kg |
| External mains adapter | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Pin configuration | Inside + / outside - |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class II |
| Cable length | Approx. 1.5 m |
| Output | 5 V DC; 3 A; 15 W |
| Color | Black |
| Remote control | |
| Battery | 2 x Micro (AAA) included |
| USB cable | |
| Cable length | Approx. 1.5 m |
| Plug A | 1 x USB, type A |
| Plug B | 1 x micro USB (M) |
| Color | Black |
| Network cable | |
| Cable length | Approx. 1.5 m |
| Connector type | RJ-45 (M) |
| Color | Black |
| Angle | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø8mm; 1 x Ø6mm |
| Material | Metal, 1.4 mm |
| Color | Black, matte |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!