Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
700 watt fogger with DMX
- Compact fog machine with high output volume
- Ideal for accentuating light and laser beams
- Concentrated and steady fog output
- Fan grille with blue LED illumination, switchable
- Short warm-up time
- Output distance: Approx. 2.5 m
- With level indication
- Operates on water-based fluid
- Removable tank
- Control via wired remote control; DMX
- Fixtures available for LED PC-Control 512; Light Captain
- With mounting bracket
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; small rental; mobile djs / entertainer
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x container
- 1 x filter
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 700 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Warm-up time | Approx. 3 min |
| Output volume | Approx. 230 m³/min |
| Output distance | Approx. 2.5 m |
| Tank capacity | 0.8 l water-based fluid removable tank |
| Fluid consumption | Approx. 20 ml/min |
| DMX channels | 1 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control | Wired remote control; DMX |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; Light Captain |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Heater | 700 W |
| Controls | Overheat |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:25 cm |
| Depth | 32 cm |
| Height | 21.5 cm |
| Weight | 3.85 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Remote control | |
| Cable length | 3 m |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!