Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
1200 watt fogger with DMX
- Compact fog machine with high output volume
- Ideal for accentuating light and laser beams
- Concentrated and steady fog output
- Adjustable timer with interval and duration
- Continuous output
- Fan grille with blue LED illumination, switchable
- Short warm-up time
- Output distance: Approx. 4 m
- With level indication
- Operates on water-based fluid
- Removable tank
- Control via DMX; wireless remote control; wired remote control
- Fixtures available for LED PC-Control 512; Light Captain
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; theater; rental
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 2 x remote control
- 1 x declaration of conformity
- 1 x container
- 1 x filter
- 1 x battery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1200 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Battery | 1 x 12 V 23AE alkaline manganese built-in |
| Warm-up time | Approx. 3 min |
| Output volume | Approx. 340 m³/min |
| Output distance | Approx. 4 m |
| Tank capacity | 2.3 l water-based fluid removable tank |
| Fluid consumption | Approx. 40 ml/min |
| DMX channels | 1 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control | DMX; wireless remote control; wired remote control |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; Light Captain |
| Carrier frequency | 433.92 MHz |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Heater | 1210 W |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:31 cm |
| Depth | 42.5 cm |
| Height | 29 cm |
| Weight | 7.20 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Remote control | |
| Cable length | 3 m |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!